poniedziałek, 23 maja 2016

Publikowanie filmu na Youtube.

Publikowanie filmu na youtube

Istnieje wiele stron internetowych, które pozwalają użytkownikom na publikowanie, ściąganie oraz oglądanie filmów wideo. Najpopularniejsze z nich to YouTube i Video Google . Użytkownicy mogą ustawić uprawnienia do danego wideo i określić czy chcą się nim podzielić z wszystkimi zainteresowanymi osobami czy tylko ze znajomymi. Wiele stron internetowych umożliwia użytkownikom przeglądanie plików wideo w telefonach komórkowych lub innych przenośnych urządzeniach. Jeśli chcesz wiedzieć, jak umieścić film na YouTube, przeczytaj poniższy artykuł.

  • Wejdź na stronę startową YouTube i zaloguj się na swoje konto używając odpowiedniej nazwy użytkownika i hasła. Jeśli masz konto na Google możesz użyć tego samego logina i hasła do zalogowania się na tej stronie. Nie ma potrzeby zakładania nowego konta.
  • 2
  • Kliknij w opcję „Prześlij film” znajdującą się w górnej części strony.
  • 3
  • Kliknij przycisk „Prześlij film wideo” i wybierz miejsce na twardym dysku, w którym zlokalizowany jest plik gotowy do wysłania. Znajdź wybrany plik i kliknij na niego dwa razy. W ten sposób plik zostaje przygotowany do wysłania na stronę internetową.
  • 4
  • Pojawi się pasek postępu, który pokaże nam stan zapoczątkowanego procesu wysyłania plik
  • 5
  • Wpisz tytuł swojego filmu, dodaj opis, tagi i kategorię. Wybierz opcję prywatności lub udostępnij plik wideo do publicznego wglądu. Jeśli uznasz film za prywatny, tylko twoi znajomi będą mogli go oglądać.
  • Kliknij w opcję „Zapisz zmiany”. Wszystkie wybrane przez ciebie opcje zostaną w tym momencie zapisane, a twój plik wideo pojawi się w zakładce „Moje wideo” na twoim koncie YouTube. Wideo pojawi się na stronie internetowej dopiero po sprawdzeniu i zaakceptowaniu przez moderatora.


WSKAZÓWKI !!

  1. Możesz zamieścić plik wideo ze strony YouTube na swojej stronie internetowej, wpisując adres strony w polu tekstowym URL pojawiającym się na ekranie z wideo.
  2. Nie wysyłaj filmów o nieodpowiedniej treści na żadną z witryn internetowych. Zanim podejmiesz jakiekolwiek działania, przeczytaj regulamin.

Mój fotomontaż w PSP7.

Moje zdjęcie zostało przerobione w PSP7. Tak szczerze fotomontaż nie zajął mi dużo czasu. Była to dla mnie fajna zabawa, ponieważ lubię takie programy. Najtrudniejsze było dla mnie tylko wycięcie mojej postaci. Na początku nie wyglądało to dobrze, ale po 2-3 próbach wreszcie mi się udało. Po wycięciu oraz wklejeniu mojej postaci w inne zdjęcie troszkę je przerobiłam pod względem nasycenia oraz ciepła czy światła wypełniającego zdjęcie. W każdym razie moja praca wyglądała mniej więcej tak ;)

Tworzenie filmu

TWORZENIE FILMU

Krok 1. Pobierz filmy wideo, zdjęcia cyfrowe i muzykę do programu Windows Movie Maker

Musisz zaimportować filmy wideo, zdjęcia cyfrowe i muzykę, które chcesz wykorzystać w swoim filmie.
Pliki multimedialne można pobrać do programu Windows Movie Maker na dwa sposoby:
  • Bezpośrednie importowanie filmu wideo z kamery cyfrowej. To rozwiązanie można zastosować, kiedy chcemy przenieść do komputera nagrania z rodzinnych wakacji, wycinając z nich nudne fragmenty.
  • Importowanie plików wideo, zdjęć cyfrowych i muzyki, które już znajdują się na komputerze. W swoim filmie możesz wykorzystać już istniejące pliki multimedialne. Jeśli chcesz tylko umieścić w filmie zdjęcia cyfrowe, jest to odpowiedni sposób.
Obraz przedstawiający film wideo, zdjęcie cyfrowe i muzykę w programie Windows Movie Maker

Krok 2. Rozpoczynanie edycji

Po zaimportowaniu plików do programu Windows Movie Maker możesz rozpocząć edycję.
Dodaj elementy do serii ujęć/osi czasu. Przeciągnij filmy wideo, obrazy i muzykę, które chcesz wykorzystać, z obszaru zawartości do serii ujęć/osi czasu. Wszystko, co znajduje się w serii ujęć/na osi czasu, znajdzie się w gotowym filmie.
Przytnij i uporządkuj elementy umieszczone w serii ujęć/na osi czasu. Następnie przytnij klipy wideo w serii ujęć/na osi czasu, aby ukryć wszystkie fragmenty filmu, które nie mają znaleźć się w gotowym filmie. Możesz również przenosić klipy z jednego miejsca w inne oraz dzielić je i łączyć. 

Krok 3. Dodawanie tytułów, przejść i efektów

Teraz należy wzbogacić film o elementy specjalne, takie jak tytuły, przejścia i efekty, które nadadzą mu indywidualny charakter.
Tytuły i napisy. Możesz umieścić na początku filmu tytuł przekazujący nieco informacji o przedstawionych wydarzeniach, np. ich czas, miejsce i charakter. Możesz również dołączyć napisy końcowe, dzięki którym wszyscy dowiedzą się, kto jest twórcą filmu i kim są występujące w nim osoby (tak jak w kinie i na płytach DVD).
Przejścia. Aby miejsca w filmie, w których jeden fragment wideo lub wyświetlany obraz kończy się, a zaczyna następny, wyglądały ładnie, możesz dodać przejścia między zdjęciami, fragmentami wideo i tytułami w serii ujęć. W programie Windows Movie Maker jest do dyspozycji ponad sześćdziesiąt różnych przejść, możesz więc eksperymentować w celu wybrania najładniejszych.
Efekty. Na koniec możesz dodać do fragmentów wideo i obrazów w serii ujęć efekty specjalne, dzięki którym film uzyska pożądany charakter wizualny. Na przykład możesz dodać jeden z efektów postarzenia filmu, dzięki któremu film będzie wyglądać jak w starym kinie. Aby uzyskać więcej informacji o wykorzystaniu przejść i efektów w programie Windows Movie Maker, zobacz artykuł Dodawanie przejść i efektów do obrazów i filmów wideo.
Obraz przedstawiający przejścia, efekty, tytuły i napisy w serii ujęć
Narracja. Możesz wzbogacić film jeszcze bardziej, dodając narrację i opowiadając o przedstawionych wydarzeniach własnymi słowami. To dobre rozwiązanie, gdy tworzony film składa się wyłącznie ze zdjęć cyfrowych.
Pamiętaj, że możesz obejrzeć podgląd swojego projektu w dowolnej chwili, klikając przycisk OdtwórzObraz przedstawiający przycisk Odtwórz w programie Windows Movie Maker pod monitorem podglądu w programie Windows Movie Maker.

Krok 4. Publikowanie filmu i udostępnianie go innym

Gdy projekt prezentuje się zadowalająco, można opublikować go jako film. Podczas publikowania filmu wszystkie elementy dodane do serii ujęć/osi czasu są łączone i tworzony jest nowy plik wideo (jest to gotowy plik filmu). Można teraz odtwarzać ten film na komputerze przy użyciu odtwarzacza multimedialnego, np. programu Windows Media Player.
Obraz przedstawiający odtwarzanie filmu w programie Windows Media Player

Udostępnianie innym. Aby udostępnić film innym osobom lub zarchiwizować go, można opublikować go na płycie CD lub DVD, co umożliwi oglądanie go na telewizorze (jeśli używany komputer pracuje pod kontrolą systemu Windows Vista Home Premium lub Windows Vista Ultimate), albo wysłanie jako załącznika do wiadomości e-mail. Aby uzyskać więcej informacji o publikowaniu filmów, zobacz artykuł Publikowanie filmu. Aby zaprezentować swoje dzieło całemu światu, zapisz film na dysku twardym, wejdź do dowolnego serwisu internetowego służącego do udostępniania filmów, np. YouTube, i prześlij tam film. Następnego dnia możesz być gwiazdą! :)

poniedziałek, 4 stycznia 2016

FOTOGRAFIA ANALOGOWA

Fotografia analogowa :

1. Definicja :

Do czego służy fotografia tradycyjna, analogowa: Fotografia tradycyjna (inaczej fotografia analogowa, w odróżnieniu od cyfrowej) to taka, gdzie nośnikiem obrazu sa chemiczne materiały światłoczułe (filmy, błony, płyty czy papiery itp.). W fotografii tradycyjnej dominującą jest fotografia srebrowa, czyli fotografia oparta o światłoczułe związki srebra zwane jego halogenkami.

2.Budowa aparatu analogowego : 

Jakkolwiek na rynku dostępnych jest obecnie wiele typów aparatów w najróżniejszych kształtach i rozmiarach, podstawowe elementy konstrukcyjne występują w nich wszystkich.
Każdy aparat jest w praktyce czarną skrzynką z otworem z przodu, przez który przechodzi światło z otoczenia i pada na tylną ściankę skrzynki, gdzie umieszcza się materiał światłoczuły. Najprostszą możliwą konstrukcją aparatu jest tzw. camera obscura, czyli pudło z małym otworkiem z przodu i płytą światłoczułą na tylnej ściance, na której zapisywany jest obraz wpadający przez otworek.
We współczesnych aparatach otworek zastąpiony jest obiektywem, który w kontrolowany sposób skupia światło na tylnej ściance aparatu, na której znajduje się przewijany z rolki film lub matryca z milionami specjalizowanych elementów światłoczułych oraz dodane jest wiele różnych urządzeń mechanicznych i elektronicznych, ogólna zasada działania jest jednak dokładnie taka sama jak w camera obscura.
Budowa współczesnego aparatu i wszystkie jego istotne elementy konstrukcji zawarte są na schemacie obok:


  1. Zewnętrzna soczewka obiektywu pokryta zazwyczaj cienką warstwą antyodblaskową i pochłaniającą promieniowanie UV.
  2. Soczewki korygujące, które razem z soczewką zewnętrzną tworzą zespół ruchomy, który można oddalać i przybliżać od aparatu za pomocą pierścienia (12), co umożliwia zmianę ogniskowejobiektywu, czyli tzw. zoom.
  3. Wbudowana w zestaw tylnych, nieruchomych soczewek korygujących przysłona, za pomocą której można regulować ilość światła wpadającą z zewnątrz do aparatu.
  4. Mechanizm spustowy – otwiera on przesłonę (zwaną też migawką), która normalnie jest zamknięta, dzięki czemu światło nie dociera do kliszy lub matrycy. Po naciśnięciu przycisku spustowego (7) przesłona się otwiera na ściśle określony czas, po czym ponownie się zamyka, dzięki czemu można precyzyjnie ustalać czas naświetlania kliszy lub matrycy. W aparatach analogowych naciśnięcie przycisku spustowego uruchamia też mechanizm przesuwu kliszy fotograficznej (5), a w lustrzankach podnosi także uchylne lustro.
  5. Rolka z kliszą fotograficzną – w aparatach cyfrowych w tym miejscu zazwyczaj umieszczane sąbaterie zasilające oraz karty pamięci.
  6. Uszy, do których można zamontować pasek do noszenia aparatu.
  7. Przycisk uruchamiający mechanizm spustowy – w różnych aparatach występuje on w różnych miejscach, ale zwykle znajduje się w górnej, prawej części aparatu.
  8. Pokrętło podstawowych nastawów aparatu.
  9. Wyświetlacz parametrów pracy aparatu (w wielu aparatach go nie ma).
  10. Wizjer, przez który można obserwować kadr – w lustrzankach jednoobiektywowych dzięki zastosowaniu pięciokątnego pryzmatu i uchylnego lustra (elementy zaznaczone na zielono) w wizjerze obserwuje się obraz bezpośrednio z obiektywu. W aparatach kompaktowych obraz w wizjerze tworzony jest za pomocą dodatkowego zestawu małych soczewek i nie odpowiada on dokładnie temu, co zarejestruje aparat, zwłaszcza przy zbliżeniach.
  11. Tzw. gorąca stopka – złącze umożliwiające przyłączenie do aparatu zewnętrznej lampy błyskowej lub mechanizmu zdalnego wyzwalania.
  12. Pierścień regulacyjny obiektywu – w skomputeryzowanych obiektywach typu zoom umożliwia on zmianę ogniskowej, w tradycyjnych obiektywach za pomocą pierścienia zmieniało się wartość przysłony oraz dokonywało się ręcznego ostrzenia kadru.
Ponadto współczesne aparaty mają zazwyczaj wbudowaną na stałe lampę błyskowąświatłomierzdalmierz, mechanizm autofocusu (automatycznego ostrzenia obrazu) i mechanizm stabilizacji obrazu (zapobiegający powstawaniu zdjęć tzw. poruszonych). Aparaty cyfrowe mają ponadto wbudowaną matrycę światłoczułąprocesor obrazu,pamięć stałą, wymienną kartę pamięci i umieszczony zazwyczaj na tylnej ściance kolorowy ekran ciekłokrystaliczny, na którym można obserwować obraz z matrycy, zanim zostanie zapamiętany, lub oglądać miniatury wcześniej wykonanych zdjęć.


3.Aberracja sferyczna i chromatyczna:
Aberracja sferyczna – cecha soczewkiukładu optycznego lub zwierciadła sferycznego polegająca na odmiennych długościach ogniskowania promieni świetlnych ze względu na ich położenie pomiędzy środkiem a brzegiem urządzenia optycznego – im bardziej punkt przejścia światła zbliża się ku brzegowi urządzenia (czyli oddala od jego osi optycznej), tym bardziej załamują się promienie świetlne.
W modelu nieskończenie cienkiej soczewki pomija się jej grubość. W takim wypadku wszystkie padające na nią promienie, niezależnie od ich odległości od osi optycznej, skupiają się w jednym punkcie (w przypadku soczewki rozpraszającej – mająognisko pozorne w jednym punkcie). Natomiast każda rzeczywista soczewka, której powierzchnie są sferami, ma skończoną grubość, dlatego występuje w niej aberracja sferyczna, zależna od rozmiarów soczewki i materiału, z którego jest wykonana.
Efektem tego rodzaju aberracji jest spadek ostrości obrazu w całym polu widzenia.
Aberracja sferyczna jest jedną z aberracji optycznych

4.Materiały światłoczułe: 
Materiał światłoczułymateriał fotograficzny – ogólne pojęcie oznaczające wszystkie wyroby wykazujące wrażliwość naświatło, które są wykorzystywane w różnorodnych procesach fotograficznych. Należą do nich zarówno materiały wrażliwe naświatło widzialne, jak również na bliską podczerwień i ultrafiolet
Zasadniczy podział materiałów fotograficznych, to materiały pozytywowe lub negatywowe, oraz materiały monochromatyczne (najczęściej czarno-białe) lub kolorowe. Osobnym materiałem światłoczułym są matryce cyfrowe mogące rejestrować zarówno światło widzialne, jak i niewidoczne ludzkim okiem.

5.Negatyw i pozytyw.
Negatyw – odwrotność pozytywu, czyli oryginału. Popularna nazwa błony fotograficznej negatywowej.
  • W kopiowaniu brył negatyw jest symetrycznym odciśnięciem oryginału, czyli matrycą.
  • fotografii monochromatycznej jest przeciwieństwem jasności tonów z uwzględnieniem pełnej skali dynamiki nośnika (np. dla jasnego obrazu negatyw będzie ciemny, a nie tylko „odwrócony”).
  • W fotografii kolorowej jest tym samym, co w monochromatycznej, lecz dodatkowo barwy są zamienione na barwy dopełniające.
Negatyw to także nazwa naświetlonej taśmy filmowej po nakręceniu na niej obrazów filmowych w kamerze. Negatyw jest najważniejszym spośród wszystkich tzw. materiałów wyjściowych filmu, służących do wyprodukowania kopii pokazowychfilmu. Obok niego jest jeszcze negatyw tonu z naświetloną ścieżką dźwiękową. Oryginalne negatywy przechowuje się w archiwach a kopie eksploatacyjne do kin są wykonywane z duplikatów tzw. dupnegatywów. W przypadku zniszczenia oryginału wykonuje się tzw. kontrnegatyw z zachowanej kopii pozytywowej.

 Pozytyw – odwrotność negatywu. W filmie, pozytywowa kopia pokazowa filmu na błonie fotograficznej do wyświetlania w kinie.
fotografii, pozytyw jest obrazem fotograficznym odwzorowującym prawidłowo (zgodnie z rzeczywistością) obraz istniejący w naturze, a mówiąc dokładniej: odzwierciedla wprost proporcjonalnie różnice pomiędzy jasnością i barwą poszczególnych miejsc w fotografowanym obrazie.
Fotograficzne materiały pozytywowe dzieli się na:
  • pod względem podłoża:
    • przezroczyste (diapozytywy),
    • nieprzezroczyste (odbitki, najczęściej na podłożu papierowym lub plastikowym),
  • pod względem kolorystyki:
    • czaro-białe,
    • kolorowe.